Біз сіздермен сәлемдесуге
қуаныштымыз мектебіміздің ресми сайтында!

Сайт біздің қалай екенімізді білгісі келетіндердің
барлығына арналған оқу орны.

Бөлімге өтіңіз

Михаил Безносенконың жалпы білім беретін пәндер бойынша республикалық ғылыми жобалар конкурсына қатысуы туралы ақпарат

Қазақстан Республикасы Білім Министрлігінің "Дарын" республикалық ғылыми-практикалық орталығы жыл сайын жалпы білім беретін пәндер бойынша республикалық ғылыми жобалар конкурсын өткізеді.

Биылғы оқу жылында жалпы білім беретін пәндер бойынша республикалық ғылыми жобалар конкурсының қорытынды кезеңі 2023 жылдың 5-8 сәуірінен бастап онлайн форматта өткізілді.

Осы республикалық ғылыми жобалар конкурсына "Новострой жалпы білім беретін мектебі" КММ-ден 11 сынып оқушысы Михаил Безносенко қатысты, ол жоба жетекшісі, математика пәні мұғалімі

Дамир Хасанович Исмагиловпен бірге математика пәні бойынша ғылыми жұмыс дайындады, ғылыми жұмыстың тақырыбы: "Көркем соғылған бұйымдар өндірісінде алтын қатынасты пайдалану".

Бұл жұмыс металда көрсетілген алтын қатынасты қолдана отырып, математикалық есептеулер мен көркемдік соғуды қолдану болды. Адамдар айналасын әртүрлі тәсілдермен безендіруге тырысады және өз учаскелерін және үйлерін абаттандыруға қаражат пен уақыт жұмсауға дайын. Михаил 11 - сыныпта оқиды, бұл тақырыпты өзінің болашақ мамандығын таңдау тұрғысынан өте қызықты және өзекті деп санады.

Жобаның мақсаты: көркем соғылған бұйымдарды өндіруде алтын қатынас қолданылатынын дәлелдеу.          Халықтың алтын арақатынасын қолдана отырып жасалған бұйымдарға деген сұранысын анықтау.

Осы жобаға дайындық барысында практикалық қызметте өз өлшемдерін жүргізу, Алтын қатынас ережелерін эксперименттік растау, әртүрлі өнімдерге артықшылық беру үшін халықтың әртүрлі топтары арасында сауалнама жүргізу қажет болды. Телефонға дайын өнім калькуляторы түрінде қосымша жасау. Сондай-ақ, "алтын қатынас" терминінің пайда болу тарихын анықтау, геометриядағы "алтын қатынас" ұғымын беру, табиғаттағы және адам өміріндегі алтын қатынастың көріністерін зерттеу.

Байқау қорытындысы бойынша қазылар алқасы мүшелерінің шешімімен Михаил Безносенконың жұмысы математика секциясында 3 құрметті орынға ие болды. Михаил дипломмен және медальмен марапатталды, жоба жетекшісі Дамир Хасанович Исмагилов оқушыны республикалық ғылыми жобалар байқауына дайындағаны үшін алғыс хат алды.